Etkinlikler

 • Devconnect İstanbul - ITU Blockchain notdevcon- Panel

  Ethereum Foundation tarafından organize edilen ve Ethereum ekosisteminin en büyük etkinliği olan Devconnect bu yıl 13-19 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi. Devconnect’te resmi olarak yer alan 50 etkinlikten biri olan ve ITU Blockchain tarafından düzenlenen notdevcon‘nda sevgili Baki Er‘in moderatörlüğünde Doruk İşmen ve Kaan Uzdoğan ile birlikte Türk blokzincir ekosistemini konuştuk. Ülkemizin en büyük blokzincir topluluğu olan ITU Blockchain gerek yaptığı etkinlikler gerekse içinden çıkardığı girişimciler ile diğer üniversite kulüplerine örnek olmaya devam ediyor. Düzenleyici tüm ekibe sevgilerimle.

  Devamı

   
 • Devconnect İstanbul - ETH Günü - Sunum

  Ethereum Foundation tarafından organize edilen ve Ethereum ekosisteminin en büyük etkinliği olan Devconnect bu yıl 13-19 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi. Devconnect’te resmi olarak yer alan 50 etkinlikten biri olan ETHGünü‘nde birbirinden değerli konuşmacılar arasında ben de Ethereum’un para politikası ile ilgili bir sunum yaptım. Nereden bilebilirdim ki, Vitalik Buterin’in arkasından sahneye çıkmak, salonunun neredeyse dörtte üçünün Vitalik’in konuşmasının ardından bir anda boşalması nedeniyle oldukça talihsiz bir olaymış :) Neyse ki, çıkanların büyük bir kısmı beş-on dakika içinde geri geldiler. Düzenleyici tüm ekibe sevgilerimle.

  Devamı

   
 • BottomUP - 7 Eylül 2023 YouTube canlı yayın

  BottomUP traderlara yönelik bir girişim. YouTube kanalları için yapılan yayında, sevgili Ekin Albayrak ile blockchain ve kripto sistemine ilişkin pekçok konuyu konuştuk. BottomUP Türk girişimciler tarafından kurulmuş sosyal medyayı trade ile birleştiren bir platform. İleride DeFi alanında da faaliyiet göstermeyi planlıyorlar. Takipte kalın derim.

  Devamı

   
 • Define YouTube Yayınları

  CoinTelegraph Türkiye YouTube kanalında yayınlanan ve sevgili Doruk İşmen ile bendeniz tarafından sunulan DeFine programında, her onbeş günde bir DeFi, NFT, DAO kısacası Web3 dünyasında yaşanan güncel konuları konuşuyoruz.

  Devamı

   
 • Tomorrow - Girişimcilik Çağı Web3 ve DeFi - 13 Temmuz 2023 Canlı Yayın

  Tomorrow tarafından YouTube ve LinkedIn üzerinden canlı yayınlanan ‘Girişimcilik Çağı’ programında, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sabri Gökmenler ile birlikte Ferhat Yalçın‘ın konuğu olduk. Konumuz Web3 ve DeFi idi. Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan İş Bankası’nın üst düzey bir yöneticisinin teknolojinin bu uç noktası hakkında bu kadar bilgili olması doğrusu beni şaşırttı. Sizlere de bu programı seyretmenizi hararetle tavsiye ederim. Ferhat Bey’e daveti için tekrar teşekkürler.

  Devamı

   
 • Sabancı Üniversitesi IMIS - Panel

  Sabancı Üniversitesi Industrial Engineering Society tarafından 18-19 Mart tarihlerinde düzenlenen ‘Blockchain Days‘in etkinliğinin ikinci gününde Sabancı Blockchain tarafından organize edilen “Blockchain” konulu bir panelde sevgili Dr. Hale Cide Demir ve Vidal Arditi ile birlikte DAO’lar üzerine söyleştik. Panelin kaydını sanırım amatör biri yapmış. Aşağıda bulabilirsiniz. Organize edenlere ve kaydı yapan kişiye teşekkürler.

  Devamı

   
 • ODTÜ Blockchain Days - Panel

  ODTÜ Blockchain tarafından 23-24 Aralık tarihlerinde düzenlenen ‘Blockchain Days‘in ilk gününde “The Future of Financial Technologies - Finansal Teknolojilerin Geleceeği” konulu bir panelee Akbank’ta blockchain konulu insiyatiflerin liderlerinden sevgili Selim Yüksel ile birlikte konuk olduk. Organizasyonu düzenleyen ODTÜ Blockchain ve ilk gece beni ağırlayan sevgili Lytera ekibine teşekkürlerimi sunarım..

  Devamı

   
 • BloombergHT Radyo - 22 Aralık 2022 Canlı Yayın

  BloombergHT Radyo’da yayınlanan ‘Yarının Gündemi’ programında, Pelin Yantur‘un konuğu olarak 2022 yılının merkeziyetsiz finans için nasıl geçtiğini, merkeziyetsiz finansın önümüzdeki 1, 5 ve 10 yılda hayatımıza nasıl etki edeceğini, geleneksel finans ile merkeziyetsiz finans arasında nasıl bir bağ olduğunu konuştuk. Program aynı zamanda YouTube üzerinden canlı olarak yayınlandı.

  Devamı

   
 • Webrazzi Fintech Summit

  Webrazzi tarafından 14 Aralık 2022 tarihinde düzenlenen Webrazzi Fintech etkinliğinde Grow sahnesinde bir sunumda konuştum. Konu ‘Geleneksel Finans ve Merkeziyetsiz Finans - farkları neler? Birlikte nasıl çalışabilirler?’ idi. Webrazzi genelde Fintech konusunda uzmanlaşmış bir medya. Dolayısıyla Web3 konusuna ‘yeni ve henüz küçük’ bir alan olarak yaklaşıyorlar. Önümüzdeki dönemde bu alanda daha büyük etkinlikler gerçekleştireceklerine eminim. Webrazzi kurucusu Arda Kutsal, yeni bir fon kurduklarını ve bu fonun 100 milyon TL’lik bir kısmını tamamen Web3 projelerine harcayacaklarını belirtti. Ekosistemin gelişmesi için önemli olabilecek bir hamle olsa da, rakam henüz istenen seviyede değil. Umarım arkası da gelir.

  Devamı

   
 • ReFi Podcast

  Imece ekibinden sevgili Buğra Çelik‘in hazırlayıp sunduğu ReFi Podcast’te Web3’ün daha geniş kitlelere ulaşma çabasını, merkeziyetsizliği, toplulukları ve DAO’ları konuştuk. Ekibin diğer podcastlerini şu linkten takip edebilirsiniz. Gördüğüm kadarıyla en uzun kayıt bizimki olmuş :). Umarım beğenirsiniz.

  Devamı

   
 • 16. Finans Kongresi - MetuBiz

  ODTÜ İşletme Topluluğu tarafından düzenlenen ‘16. Finans Kongresi‘nde “Geleneksel Finanstan Merkeziyetsiz Finans Dünyasına: Nedir, Ne Değildir?” konulu bir konuşma yaptım. ODTÜ KKM salonunda sevgili Efe Bulduk ve Baki Er’in eğlenceli paneli sonrası gerçekleşen konuşmada klasik finans ile merkeziyetsiz finansın farklarını konuştuk. Beni en güzel şekilde ağırlayan Metubiz ekibine teşekkür ederim.

  Devamı

   
 • OzU Blockchain Söyleşi

  Özyeğin Üniversitesi Blockchain Kulübü tarafından düzenlenen DeFi Üzerine söyleşide Özyeğin Üniversitesi’nin gençlerinin sorularını yanıtlamaya çalıştım. Yıllar sonra bir zamanlar iki yılımı geçirdiğim üniversiteye dönmek güzeldi. Sonrasında kulüp üyeleriyle kulüp odasında da oturma firsatı buldum. ÖzÜ Blockchain’in önümüzdeki dönemde güzel işler yapacağına inanıyorum.

  Devamı

   
 • Finance Break - Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü

  Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulubü tarafından düzenlenen ‘Finance Break‘de konuşma konumuz DeFi yani merkeziyetsiz finans idi. Boğaziçi Üniversitesi Uçaksavar Kampüsünde bulunan Garanti Kültür Merkezi’nde düzenlenen iki günlük etkinliğin ilk günü sevgili Şant Manukyan’ın konuşması sonrası başlayan sunumda yaklaşık 200 katılımcıya DeFi nedir, ne işe yarar konularında bilgi vermeye çalıştım. Üzüldüğüm konu, sürenin nasıl geçtiğinin farkına varamadığım için konuklardan soru alamamak oldu. BUIK’e davetlerin için teşekkür ederim.

  Devamı

   
 • BloombergHT - Kriptopara 20 Ekim 2022 Canlı Yayın

  BloombergHT Kripto Para programında, Sefer Yüksel‘in tekrar konuğu oldum. Şu konuları konuştuk:

  • ABD SEC Başkanı Gary Gensler’in Bitcoin ve (belki) Ethereum’un CFTC tarafından denetlenmesi konusundaki görüşlerş
  • Ethereum’da son zamanlarda yaşanan sansür konusu
  • Devcon Bogota’da yaşananlar ve önümüzdeki yıl Devcon’un İstanbul’da yapılmasının Türk ekosistemine olası katkıları
  Devamı

   
 • Coindesk Türkiye Yeni Paradigma Lansman

  Coindesk Türkiye‘nin tanıtım lansmanında kurucusu Serdar Turan ile Merkeziyetsiz Finansın geleneksel finansta yaratabileceği paradigma değişimini konuştuk. Sevgili Serdar, kurucusu olduğu Harvard Business Review Türkiye ve BusinessWeek Türkiye dergileri ile geleneksel dünyanın içinde büyümüş biri olsa da, değişen dünyanın dinamiklerini yakından takip eden biri. Türkiye’ye getirdiği Coindesk Türkiye ile birlikte kripto alanında saygın bir yer alacağına şüphem yok.

  Devamı

   
 • Baki Er ile DeFi Talks

  Coindesk Türkiye tarafından yayınlanan ve Baki Er (aka @DeFiLibrary hazırlanan ‘Baki Er ile DeFi Talks’ podcast serisinde, sevgili Baki bana ilk bölümde yer vermiş. İlk bölüm olduğu için DeFi nedir, Merkeziyetsiz Finans’ın temellerini neler oluşturuyor sorularına yanıt aradık birlikte. Baki ile her konuşma çok zevkli. Eğer bir yarım saatinizi ayırmak isterseniz gerek Spotify gerekse tüm podcast uygulamalarından dinleyebileceğiniz linkler aşağıda.

  Devamı

   
 • Sosyal Fayda İçin Hackathon

  Yeni Bir Lider Derneği tarafından düzenlenen ‘Sosyal Fayda İçin Hackathon etkinliğinde 60’a yakın katılımcı ile Web3 ve merkeziyetsiz sistemleri sosyal fayda perspektifinden konuştuk. Web3 sistemleri özellikle blokzincir altyapısı nedeniyle bağışların takibi gibi alanlarda oluşan sızıntıları önlemede kullanılabililr. Yine de blokzincir sistemlerinin daha çok dijital dünyada etkili olabileceği unutulmamalı.

  Devamı

   
 • AltcoinTurk Spaces Yayın

  AltcoinTurk ekibinin düzenlediği ‘Twitter Spaces yayınında sevgili Volkan Korkmaz ve SharkCrypto ile keyifli bir sohbet yaptık. Benim için geç sayılabilecek bir saatte (22:30) olduğu için enerjim düşük kalmış olabilir :)

  Devamı

   
 • Bozcaada Caz Festivali - Söyleşi

  Her yıl Ağustos ayında Bozcaada’da düzenlenen Bozcaada Caz Festivali sanat dünyasından pek çok ismi bir araya getiren çok hoş bir etkinlik. Bu yıl, festivalin ana sponsorlarından Paribu’nun düzenlediği söyleşide sevgili Efe Bulduk ile ‘Web3 ve merkeziyetsiz teknolojiler’ konusunu ele aldık. Bozcaada içindeki Kasaba isimli şirin mekanda Cumartesi sabahı erken saatte olmasına rağmen bizi dinlemeye gelen kalabalık bir kitle olması açıkçası beni hem şaşırttı hem de mutlu etti.

  Devamı

   
 • Coindesk Webinar - Merkeziyetsiz Finans Geleneksel Finansı Nasıl Evrimleştirecek?

  Coindesk Turkiye tarafından düzenlenen ‘Merkeziyetsiz Finans Geleneksel Finansı Nasıl Evrimleştirecek? isimli webinarda sevgili Elçin Karatay ve sevgili Baki Er aka Defi Library ile DeFi’nin Gelenekesel Finans’a dokunduüu yerleri ve geleceği konuştuk. Keyifli bir yayın oldu. İzlemek isterseniz aşağıda linki bulabilirsiniz.

  Devamı

   
 • Blockchain and Beyond Summit

  Sabancı Üniversitesi Blockchain tarafından düzenlenen ‘Blockchain and Beyond etkinliğinde ‘Blockchain ve DeFi’ üzerine bir konuşma yaptım. O gün konuşma yapan diğer konuklar Elif Umcu, Turgut Haspolat, Doğa Özcan, Doruk İşmen ve Baki Er’in yorum ve panellerini de ilgiyle izledim. Etkinliğin sonraki gününe ise özel işlerim nedeniyle katılamadım. Tahmin ediyorum izleyiciler Denis Şener, Efe Bulduk, Aytunç Yıldızlı ve Burak Köse’nin konuşmalarından da ilham almışlardır.

  Devamı

   
 • Boğaziçi Blockchain Networking Day

  Boğaziçi Üniversitesi Blockchain Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Boğaziçi Blockchain Networking Day‘de Erinç Albey ve Tansel Kaya ile birlikte ‘Web3’de Trendler ve Veri Analitiği’ paneline konuk olduk. Oldukça keyifli geçen panel sonrası, öğrenci toplulukları ile bir arada olmak ayrı bir zevkti. Davetleri için kendilerine teşekkür ederim. Bu arada teşekkürlerden bir tanesi de, özellikle şehir dışından gelen öğrenci topluluklarının ulaşım masraflarını üstelenerek kendilerini destekleyen Luna DAO ekibi ve Vidal Arditi’ye. Ekosistemi geliştirmek için verdikleri çabalar umarım başka oluşumlara da ilham verir.

  Devamı

   
 • Kriptoekonomi - 23 Mart 2022 YouTube Canlı Yayın

  Danışmanı olmaktan mutluluk duyduğum BlockchainIST merkezinin hazırladığı ‘Kriptoekonomi’ programına ikinci kez konuk oldum. Merkezin Direktörü sevgili Bora Erdamar ve yakın zamanda tanıştığım sevgili Burak Tamaç ile birlikte ilk olarak ikinci kitabım olan ‘Sorularla DeFi’, sonrasında ise FED Başkanı Powell’in son açıklamaları, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin kriptoya etkisi ve daha pekçok güncel konuyu tartıştık. Popüler olmak yerine bilgi vermeyi edinen programdan şahsen çok zevk aldığımı belirtmem gerek. Kendilerine davetleri için teşekkür ederim.

  Devamı

   
 • BloombergHT Radyo - 23 Mart 2022 Canlı Yayın

  BloombergHT Radyo’da yayınlanan ‘Yarının Gündemi’ programında, Gizem Uzuner‘in konuğu olarak DeFi nedir, hangi alanlarda hayatımıza dokunur, klasik finanstan farkları nelerdir, regülasyonlar DeFi’yi nasıl etkileyebilir ve son çıkan kitabım ‘Sorularla DeFi’yi’ konuştuk. Program aynı zamanda YouTube üzerinden canlı olarak yayınlandı.

  Devamı

   
 • Sorularla DeFi - Tanıtım

  Ocak 2022 yılında piyasa çıkan ikinci kitabım ‘Sorularla DeFi Merkeziyetsiz Finans’ için kitabın sponsoru tarafından bir etkinlik düzenlendi. Ortaköy Feriye Kült’de yapılan etkinlikte, sektörün ileri gelenleri bir araya geldi. Aşağıda, BTCHaber’in konu ile ilgili gerçekleştirdiği ufak bir söyleşiyi de bulabilirsiniz.
   

  Devamı

   
 • Independent Türkiye - Merkeziyetsizlik Röportaj

  Independent Türkçe’den Çağla Üren, 17 Şubat tarihinde hazırladığı Merkeziyetsizlik ve Web3 adlı geniş kapsamlı dosyada, LunaDAO ekibi ve Ümit Alan ile birlikte benimle de konuştu. Yazının tamamına şuradan ulaşabilirsiniz.

  Devamı

   
 • Tüm zamanların en yükseği - YouTube

  YouTube’da yayınlanan Paribu tarafından hazırlanan ‘Tüm Zamanların En Yükseği’ programında BloombergHT Fokus programında, Cem İşçiler ve Fazlı Polat‘ın kriptoparalar ve dijital paralar ile ilgili sorularına cevap vermeye çalıştım. Format gereği oldukça basit bir anlatıma sahip programı, konuya hakim olmayan ya da eğlenceli bir yarım saat geçirmek isteyenlere tavsiye edebilirsiniz.
   

  Devamı

   
 • BloombergHT Fokus - 18 Ocak 2022 Canlı Yayın

  BloombergHT Fokus programında, Güzem Yılmaz Ertem‘in konuğu olarak Merkeziyetsiz Finans nedir, Web3 hayatımıza neler getiriyor, NFT’lerin geleceği nasıl şekillenecek, oyun ve müzik alanında NFT kullanımları, merkeziyetsiz otonom yapılar (DAO’lar), Metaverse’den arsa alımları ve Tether’e ülkemizdeki talebin nedeni konularını konuştuk.
   

  Devamı

   
 • BloombergHT - 2022 yılı beklentileri

  BloombergHT websitesi için 2022 yılı beklentilerimi paylaştım. Genel olarak Web3’ün tüm hızıyla devam edeceğini, merkeziyetsiz finansın gelişmesiyle birlikte merkeziyetsizliğin başka hangi alanlarda uygulanabileceğini ve bu uygulamaların gerçekleştirilebilmesi için yeni yeni gelişmeye başlayan DAO’ları konuştuk. Benimle ilgili kısmı aşağıda okuyabilirsiniz. Yazının tamamına ise şuradan ulaşabilirsiniz.

  Devamı

   
 • BloombergHT Fokus - 4 Ocak 2022 Canlı Yayın

  BloombergHT Fokus programında, Güzem Yılmaz Ertem‘in konuğu olarak Metaverse dünyasından gelişmeleri, bu evrenin ne yöne doğru yol aldığını, bunun finans piyasalarına etkisini konuştuk.
   

  Devamı

   
 • BloombergHT - 9 Aralık 2021 Canlı Yayın

  BloombergHT Kripto Para programında, Sefer Yüksel‘in tekrar konuğu oldum. Şu konuları konuştuk:

  • Kripto piyasasında Evergrande korkusu
  • ABD’de kriptopara düzenlemeleri
  • Teknoloji dünyasından önemli isimlerin kriptopara alanına geçişi
  • Türkiye kripto varlık sektörünün teknoloji ayağında neler yapılabilir?
  Devamı

   
 • Kriptografik YouTube

  BTCHaber‘de Melis Hazal Karagöz‘ün sunduğu ‘Kriptografik’ programında Facebook tarafından gündem yapılan Metaverse kavramı ile birlikte merkeziyetsiz finansın geleceği ve kripto varlıklara yeni regülasyonların gelip gelmeyeceğini konuştuk. BTCHaber aynı zamanda belli aralıklarla yazılarımın yayınlandığı mecra. Kriptografik programı ciddi ve titiz çalışan bir ekip tarafından hazırlanıyor. Takip etmenizi tavsiye ederim.
   

  Devamı

   
 • Geleceği Konuşalım Podcast

  40 yıllık arkadaşım, tanınmış ekonomi gazetecisi Cüneyt Toros‘un hazırlayıp sunduğu Yapı Kredi ile Geleceği Konuşalım’ın 2 Kasım’da yayınlanan bölümünde NFT’lerden konuştuk. Tabii yılların getirdiği arkadaşlık nedeniyle birbirimizi iyi tanıdığımız için oldukça akıcı geçen benim açımdan oldukça keyifli bir sohbet oldu. Sevgili arkadaşım Cüneyt’e teşekkürleri bir borç bilirim. Dinlemek isterseniz yayının linkleri aşağıda:

  Devamı

   
 • Pareto Spot - Podcast

  Keyifle takip ettiğim Aposto! ailesinin finans alanındaki ferdi Pareto ekibinden Oğuzhan Aydın’ın hazırladığı Pareto Spot podcast serisinin dördüncüsüne konuk oldum. Genel olarak Merkeziyetsiz Finans üzerine konuştuğumuz oldukça güzel bir sohbet oldu. Pareto ekibine profesyonellikleri, Oğuzhan Aydın’a ise yaptığı detaylı hazırlık için teşekkür ederim. Eğer takip etmiyorsanız, Aposto’nun bültenlerini takip etmenizi hararetle öneririm. Yapmanız gereken tek şey Aposto sitesine girip abone olmak.

  Devamı

   
 • Ekotürk TV - 26 Ekim 2021 Canlı Yayın

  Ekotürk TV’de sabah yayınlanan Piyasa Yönü programında Murat Tufan‘ın konuğu olarak kriptopara ve djital dünyaya ilişkin keyifli bir sohbet yaptık. Sabah programı olmasına rağmen Murat Bey’in canlı sunumu ile oldukça keyifli bir program olduğunu söyleyebilirim.

  Devamı

   
 • YetGen Webinar 2021- Teknoloji Okuryazarlığı 3.Dönem

  Mehmet Zorlu Vakfı ve Mef Üniversitesi tarafından düzenlenen YetGen - Yetkin Gençler programının 16 Ekim 2021’deki “Teknoloji Okur Yazarlığı Eğitimi” webinarında sevgili Prof. Dr. Erhan Erkut’un davetiyle üçüncü kez katıldım.. İlk seferde blokzincir konusuna değinmiştik. İkinci ise aradan bir yıl geçtiği için ilkinden bambaşka bir hal almıştı. Bu sefer Mart ayındaki ile aynı grup olduğu ve “artık blokzincirden sıkıldık” dedikleri için NFT’lere baktık. Her zamanki gibi Erhan Hoca’nın soruları ile renklenen eğlenceli bir sunum oldu…  

  Devamı

   
 • BloombergHT - 23 Eylül 2021 Canlı Yayın

  BloombergHT Kripto Para programında, Sefer Yüksel‘in konuğu olarak ABD SEC başkanı Gary Gensler’in kripto paralar ile ilgili Washington Post’a verdiği demeci, merkeziyetsiz finansı ve Türkiye’deki regülasyon ile ilgili gelişmeleri konuştuk.
   

  Devamı

   
 • BloombergHT - 18 Haziran 2021 Canlı Yayın

  BloombergHT ‘Kripto Para’ programında, Güzem Yılmaz Ertem‘in konuğu olarak kriptopara alanında beklenen düzenlemeleri konuştuk.  Türkiye’de kriptoparalar, Türkiye’de yaşananlar ve yatırımcının kendini koruması için neler yapması gerektiğini konuştuk. İngilizce yayınlanan programın linki aşağıda:  

  Devamı

   
 • Birikim Güncel Röportaj

  Birikim Dergisi güncel websitesi için yayınlanan röportajımı aşağıda bulabilirsiniz. Röportajın orijinali için Birikim sitesindeki şu bağlantıya bakabilirsiniz.

  Devamı

   
 • TRTWorld Strait Talk

  TRTWorld’de yayınlanan ve Ayşe Suberker‘in sunduğu ‘Strait Talk’ programında Türkiye’de kriptoparalar, Türkiye’de yaşananlar ve yatırımcının kendini koruması için neler yapması gerektiğini konuştuk. İngilizce yayınlanan programın linki aşağıda:  

  Devamı

   
 • TRTWorld Money Talks

  TRTWorld’de yayınlanan Auskar Surbakti‘nı sunduğu ‘Money Talks’ programında Türkiye’de kripto paralara ilgiyi, son yaşanan kripto borsalarındaki kapanmalar konusunu konuştuk. Görününen o ki bu alanda daha alınacak çok yolumuz var. İngilizce yayınlanan programın linki aşağıda:  

  Devamı

   
 • 10 soruda kripto para dünyası

  Gizem Uzuner Gençtürk‘ün sunduğu ‘10 Soruda Kripto Para’ programında NFT’ler nedir, ne işe yarar, değeri nereden gelir gibi konularda konuştuk. NFT yani non-fungible token ya da Türkçesi ile tekil token (belirteç) nedir merak ediyorsanız, linke buyurun:  

  Devamı

   
 • Yekta Kopan ile Yarının Dünyası

  Paribu‘nun sunduğu ‘Yekta Kopan ile Yarının Dünyası’nda Yekta Kopan sordu, sevgili Emre Alkin hocam ile bendeniz cevaplamaya çalıştık.. Bu eğlenceli ve sıcak sohbete göz atmak isterseniz, linke buyurun:  

  Devamı

   
 • ITU Blockchain - Decentralized Talks

  İTÜ Blockchain Kulübünün davetlisi olarak 25 Mart 2021 Perşembe günü “Decentralized Talks” etkinliğinde Istanbul Teknik Üniversitesi’nde okuyan bir grup ile blokzincir ve kriptoparalar başta olmak üzere tüm DeFi hakkında merak ettiklerini konuştuk.  

  Devamı

   
 • Aydın Adnan Menderes Üniversitesi - Web Paneli

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde ders vermekte olan akademisyen Olcay Yılmaz’ın davetiyle “Finans ve Bankacılığın Geleceği: Blokzincir ve Kripto Para Ekonomisi” web paneline konuk oldum. Üstelik bu alanda her birini takdirle takip ettiğim sevgili Soner Canko, Ahmet Usta, Çağla Gül Şenkardeş ve Celil Öztürk ile birlikte. Yayının linki maalesef yok.  

  Devamı

   
 • Sabancı Üniversitesi - Finans Zirvesi

  Sabancı Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübünün düzenlediği Finans Zirvesinde Kripto Para ile ilgili bir sunum yaptım.. Sevgili Şant Manukyan’ın dışında Ali Karabey ve Hüsnü Dinçsoy’un da yer aldığı zirvede kariyerinde doğru adımı atmak isteyen üniversiteliler ile sohbet etmek ve onların blokzincir ve kripto dünyası hakkındaki sorularını yanıtlama fırsatım oldu. Bana bu sunumu yapmamda önayak olan sevgili Soner Canko’ya da buradan sevgi ve saygılarımı iletmiş olayım.. Yayının linki olmadığı için burada paylaşamıyorum.  

  Devamı

   
 • YetGen Webinar 2021

  Mehmet Zorlu Vakfı ve Mef Üniversitesi tarafından düzenlenen YetGen - Yetkin Gençler programının 18 Nisan 2020’deki “Teknoloji Okur Yazarlığı Eğitimi” webinarında birbirinden değerli isimler ile birlikte bir webinarda yer almıştım.. Şimdi aynı webinarın 2021 versiyonunda da konuşma fırsatı buldum.. Tabii bir yıl önceye göre pekçok değişim yaşadık. Konuşmamın başında da değindiğim gibi bizim bir yılımız kimi hayvanların 8-10 yılına eşit. Blockchain alanında da bir nevi öyle. Bu yılki sunum geçtiğimiz yıla göre neredeyse hiçbir benzerlik yok. Neyse, Erhan Hoca’nın her zamanki dinamik liderliği altında renkli ve eğlenceli bir sunum oldu…  

  Devamı

   
 • Yollarda TV - 17 Mart 2021 Canlı Yayın

  Sevgili Koray Bahar ve Arman Eker ile Yollarda TV‘nin YouTube yayınında Merkeziyetsiz Finans ve Blockchain konuştuk. Yaklaşık 45 dakika süren oldukça keyifli bir program oldu.. Konuya ilgi duyanlar sohbet havasındaki yayına göz atabilirler.  

  Devamı

   
 • BloombergHT - 1 Mart 2021 Canlı Yayın

  BloombergHT Piyasa Hattı programında, Güzem Yılmaz Ertem‘in konuğu olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 1 Mart tarihinde yayınladığı kriptoparalar ile ilgili bildiriyi konuştuk.
   

  Devamı

   
 • BloombergHT - 10 Şubat 2021 Canlı Yayın

  BloombergHT sitesi ve YouTube kanalı için, kripto dünyasında 2020’nin Şubat ayında konuşulan gündemin değerlendirmesi. Konular: Tesla’nın Bitcoin alımı, Elon Musk’un kriptopara sevgisi, Bitcoin’e olan ilgi ve gelecekte neler yaşanabileceği. Konu ile ilgili BloombergHT websitesinde yayınlanan yazıya buradan ulaşabilirsiniz  

  Devamı

   
 • Sabancı Üniversitesi Yüksek Lisans Programları - 27 Ocak 2021 Webinar

  Sabancı Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans Programları tarafından düzenlenen “Upgrade yourself” webinar serisinin 27 Ocak tarihli etkinliğinde ‘Blokzincir ve Merkeziyetsiz Finans’ konuştuk. Yüksek lisans programı katılımcılarının sorularıyla yaklaşık 2 saate uzayan keyifli bir sohbet oldu. Programa davet eden Özden Karakışla ve moderatör Ekin Başat’a teşekkür ederim.  

  Devamı

   
 • KriptoVeteran - 19 Ocak 2021 Canlı Yayın

  Üç değerli kripto ustası Cemil Şinasi Türün, Erkan Öz ve İsmail Hakkı Polat‘ın hazırladığı KriptoVeteran programına konuk oldum. Yaklaşık 2 saat süren eğlenceli bir yayında Merkeziyetsiz Finans’ı konuştuk. Yayının linki burada. Başta beni programa davet eden Cemil Hoca olmak üzere Erkan Öz, İsmail Hakkı Polat ve BTC Haber ekibine teşekkür ederim.  

  Devamı

   
 • İstanbul Fintech Week - 10 Kasım 2020 Panel

  İstanbul Fintech Week kapsamındaki “DeFi - An upcoming revolution?” panelinde, Global One CEO’su Mohammed Sh. Al-Rashidi and DeFi konusunda en önde gelen girişimlerden olan Aave kurucusu Stani Kulechov ile konuşma fırsatı buldum.. Yaklaşık 45 dakikalık panelin YouTube linkini aşağıda bulabilirsiniz.  

  Devamı

   
 • Bloomberg Kripto Para- 23 Ekim 2020 Canlı Yayın

  BloombergHT’de Sefer Yüksel‘in sunduğu Kripto Para programının Dr. Aytunç Yıldızlı ile birlikte konuğu olduk. Skype’da yaşadığım sorunlar nedeniyle görüntünün donuk, sesin ise arada kesintili geldiği yayında kripto para, Merkez Bankası Dijital Paraları ve Ekim 2020’nin diğer önemli bir konusu olan PayPal’ın kripto para işlemlerine aracılık etmeye başlamasını konuştuk.

  Devamı

   
 • Blockchain Zirvesi- 23 Ekim 2020 Canlı Yayın

  Habitat Derneği programı olan İstanbul Blockchain Okulu tarafından düzenlenen Blockchain Zirvesi’ne sevgili Elçin Karatay ve Bora Erdamar ile konuk olduk. Bir saat süremizin olduğu programda, özellikle regülasyonlar konusunda dünyadaki gelişmeleri ele aldık.

  Devamı

   
 • Kripto konuşmalar - 5 Ağustos

  İstanbul Blockchain Okulu‘nun Habitat Derneği sponsorluğunda gerçekleşenb Kripto Konuşmalar’ın altıncısında, sevgili Alp Işık ile kitabım ve Blockchain uygulamaları konusunda bir sohbetimiz oldu. Link aşağıda.

  Devamı

   
 • Coinkolik Sohbetler - 20 Temmuz 2020 Canlı Yayın

  Dijital varlık platformu Coinzo sponsorluğunda gerçekleşen Coinkolik Sohbetler’in 5.sinde, sevgili katılımcılar Ebru Güven ve Şant Manukyan ile birlikte başta DeFi uygulamalar olmak üzere Twitter hack’inden regülasyonlara kadar pek çok konuyu konuştuk. Bir saati biraz aşan sohbetimizin linki aşağıda.

  Devamı

   
 • BlockchainIST Center - 24 Haziran 2020 Canlı Yayın

  BlockchainIST Center, Bahçeşehir Üniversitesi altında kurulan Türkiye’nin ilk Blockchain üzerine uzmanlaşmış merkezi. Merkezin kurucusu Bora Erdamar ve koordinatörlerinden Alp Işık klasik “Blockchain nedir?” girizgahlarına girmeden 1.5 saate yakın Merkeziyetsiz Finans üzerine oldukça derin bir sohbet yaptık.

  Devamı

   
 • İnfina ile Dijital Finans - 22 Haziran 2020 Podcast

  İnfina Yazılım‘ın düzenlediği İnfina ile Dijital Finans podcast’inin 25.sinde İskender Ada ve Burçin Yazıcı‘nın konuğu oldum. Kişisel geçmişimden Blokzincir merakıma kadar pek çok konuyu paylaştım. Çok keyifli bir sohbet oldu.

  Devamı

   
 • Altcointurk - 10 Haziran 2020 Discord buluşması

  Altcointurk kripto para borsalarında işlem yapan bir grup gencin bilgi seviyelerini geliştirmek için çeşitli etkinlikler yaptıkları bir topluluk. Kadıköy’de güzel bir ofisleri de var - 1. yıl kutlamalarına gitmiştim. 10 Haziran günü yaptıkları Discord sohbetine davet ettiler. Samimi bir etkinlik oldu. Başta Volkan Korkmaz ve Sharkcrypto olmak üzere tüm katılımcılara teşekkürler.

  Devamı

   
 • BEN - Blockchain Education Network - 30 Mayıs 2020 Canlı Yayın

  Blockchain Education Network, çeşitli üniversitelerin Blockchain kulüplerinin kurduğu bir ağ. Daha önce Habitat derneği toplantısında tanıştığım gençler kendi ağları için de bir webinar yapmak istediler. Yayını organize eden Aybars Dorman ve moderatör Furkan Duran başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkürler..

  Devamı

   
 • BTC Haber ile Salı Buluşmaları - 5 Mayıs 2020 Canlı Yayın

  BTCHaber.com‘un düzenlediği Salı toplantılarının ikincisine Devrim Danyal‘in moderatörlüğünde Bora Erdamar ile birlikte konuşmacı olarak konuk oldum.

  Devamı

   
 • Cem Koşmaz - 27 Nisan 2020 Instagram Live

  20 yıllık arkadaşım Cem Koşmaz davet edince Instagram Live’ı denemek de kısmet oldu. Yaklaşık 40 dakika süren güzel bir sohbetti. Teşekkürler Cem..

  Devamı

   
 • YetGen (Yetkin Gençler) - 18 Nisan 2020 Webinar

  Mehmet Zorlu Vakfı ve Mef Üniversitesi tarafından düzenlenen YetGen - Yetkin Gençler programının 18 Nisan 2020’deki “Teknoloji Okur Yazarlığı Eğitimi” webinarında birbirinden değerli isimler ile birlikte 400’ü aşkın fişek gibi gence Blockchain anlattım. Çok renkli ve eğlenceli idi. Erhan Erkut Hoca yine zımba gibi bir ekip yaratmış.

  Devamı

   
 • Blockchain Türkiye - 31 Mart 2020 Canlı yayın

  “Sorularla Blockchain” kitabımın çıkışı nedeniyle düzenleyeceğimiz meetup COVID salgını nedeniyle webinar olarak yapıldı. Sevgili Ahmet Usta‘ya yayın için teşekkürler…

  Devamı

   
 • Zincirleme Sohbetler - 13 Şubat 2020 Panel

  13 Şubat 2020’de İstanbul Blockchain Okulu’nun Maslak Facebook İstasyon’da düzenlediği “Zincirleme Sohbetler” dizisine “Blockchain Her Derde Deva mı?” isimli sohbette sevgili Ozan Onat’ın konuğu oldum. Birkaç kareyi ekte paylaşıyorum:

  Devamı

   
 • BloombergHT Hande Berktan ile İş Dünyası - 29 Kasım 2019 Yayın

  29 Kasım 2019 Cuma günü sevgili Ahmet Usta ile birlikte Hande Berktan’ın hazırlayıp sunduğu İş Dünyası programı için Bloomberg HT’ye konuk oldum. Keyifli bir sohbetti. Ancak video kaydına ulaşamadım. Birkaç kareyi ekte paylaşıyorum:
     

  Devamı

   
 • One Block - 21 Ekim 2018 Hackathon

  one.block tarafından İstanbul Maslak Kolektif House’da gerçekleşen One Block Hackathon bu alanda fikirleri olan ya da başka fikirleri dinleyip bunu gerçekleştirmek isteyenleri 20-21 Ekim’de bir araya getirdi. Renkli ve eğlenceli bir organizasyondu.
     

  Devamı

   
 • BlockchainFest İstanbul - 19 Eylül 2018 Panel

  19 Eylül 2018’de Kadir Has Üniversitesi’nde yapılan BlockchainFest İstanbul’da “Crypto Talk: Creation a Viable Ecosystem” panelinden.
     

  Devamı

   
 • İstanbul Üniversitesi - 16 Nisan 2018 Panel

  Beta Gamma Sigma Society tarafından organize edilen “Sistem Değişiyor - Bitcoin & Blockchain” panelinde İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencileri ile buluşmadan kareler..

  Devamı